Golfbold med Smørum Golfklubs logo foran en putter

Sponsorpakker 2027

Bliv sponsor af Charity Golf 2027

Fem pakker fra 8.000 til 50.000 kr. Alle inkluderer golf og gallamiddag for fire personer.

Fredag 25. juni 2027 · Smørum Golfklub · Tilmelding senest 1. april 2027

Publikum

Hvem I møder

Erhvervsliv og golfspillere: [antal] hold på 18 huller, op til 36 nybegyndere på par 3 og [antal] gæster til gallamiddagen. Turneringen har været udsolgt i 2024, 2025 og 2026.

[antal]

hold på 18-hullersbanen

36

pladser til nybegyndere på par 3

Udsolgt

i 2024, 2025 og 2026

Sammenlign pakkernePakkerne i overblik

PakkePrisNavn i titlenHjemmesideScorekortBorde og scenePå banenGolf
Partnersponsor25.000 kr.Ikke medLogoIkke medLogo ved scenenLogo eller flag på 3 huller1 hold à 4, 18 huller
Hulsponsor21.000 kr.Ikke medIkke medIkke medIkke medLogo eller flag på 1 hul1 hold à 4, 18 huller
Holdsponsor11.000 kr.Ikke medIkke medIkke medIkke medIkke med1 hold à 4, 18 huller
Par 3-pakke8.000 kr.Ikke medIkke medIkke medIkke medIkke med4 pladser på par 3 med undervisning
  • Titelsponsor50.000 kr.

    Navn i titlen. Logo på web, scorekort, borde og scene. Flag, skilte og produkter på banen. 1 hold à 4.

  • Partnersponsor25.000 kr.

    Logo på web og ved scenen. Logo eller flag på 3 huller. 1 hold à 4.

  • Hulsponsor21.000 kr.

    Logo eller flag på 1 hul. 1 hold à 4.

  • Holdsponsor11.000 kr.

    1 hold à 4 på 18 huller.

  • Par 3-pakke8.000 kr.

    4 pladser på par 3 med undervisning.

Alle pakker inkluderer gallamiddag for fire. Priserne er [inkl./ekskl.] moms. Et tomt felt betyder, at pakken ikke har det.

Pakkerne enkeltvis

Det får I

Sponsorpakke 1 af 5

Titelsponsor

50.000 kr.


Hele dagen bærer jeres navn. Der er kun én.

  • Firmanavnet som titel: [Firma] Charity Golf 2027
  • Logo på hjemmesiden og på scorekortet
  • Logo på bordene og scenen ved gallamiddagen
  • Flag og skilte på banen samt fremvisning af produkter
  • 1 hold à 4 personer inkl. gallamiddag, værdi 11.000 kr.

Sponsorpakke 2 af 5

Partnersponsor

25.000 kr.


Synlige på banen og ved middagen.

  • Logo på hjemmesiden
  • Logo ved scenen under gallamiddagen
  • Logo eller flag på 3 huller på banen
  • 1 hold à 4 personer inkl. gallamiddag, værdi 11.000 kr.

Sponsorpakke 3 af 5

Hulsponsor

21.000 kr.


Jeres logo der, hvor spillerne står.

  • Flag eller logo på ét hul på banen
  • Synlig for alle hold, der passerer hullet
  • 1 hold à 4 personer inkl. gallamiddag, værdi 11.000 kr.

Sponsorpakke 4 af 5

Holdsponsor

11.000 kr.


Hele dagen for fire, fra første tee til gallamiddagen.

  • 1 hold à 4 personer på 18-hullersbanen
  • Morgenmad, frokost og forplejning på banen
  • Præmier til de bedste hold
  • Gallamiddag for 4 med velkomstdrink og tre retter

Sponsorpakke 5 af 5

Par 3-pakke

8.000 kr.


For fire nybegyndere: golf om dagen, galla om aftenen.

  • 4 pladser i par 3-turneringen
  • Introundervisning med professionelle trænere
  • Morgenmad kl. 08:00, start kl. 09:00
  • Gallamiddag for 4 med velkomstdrink og tre retter

Forløbet

Sådan foregår det

  1. 1

    Send en forespørgsel, eller ring til en af os.

  2. 2

    Vi bekræfter og sender faktura.

  3. 3

    I sender logo i [format] senest [dato].

  4. 4

    Vi ses fredag 25. juni 2027 på Smørum Golfklub.

Bliv sponsor

Book jeres sponsorat

Send en forespørgsel via formularen på forsiden, eller ring direkte. Tilmelding senest 1. april 2027. Først til mølle.